neděle 29. listopadu 2020

Poznatky

Poslední dobou stále více přemýšlím o darech, které mě dala současnost a o všech jejích okolnostech. Do jaké míry jsem si jistá tím, co cítím, jak moc jsem otupila emoce tam, kde nejsou zapotřebí a jak snadné je se zbavit krvenadupaných komárů. Bylo to snad jednou večer, kdy se ve mě probudila bojovná sounáležitost se všemi oprávněnými i neoprávněnými případy, kdy pachatelé měli vlastní právo udělat to, co nakonec udělali. I (ne)opodstatněné ubližování, zavržení, či prachsprosté obvinění, může být bráno jako polehčující okolnost - v tom, že se zabrání dalšímu trápení něčím úderným a jasným.


Nechápejte mě špatně. 

Jen tím, že si v krizové situaci zachráníte krk, můžete předejít tolika bolestem, co by jen vysílilo vaše tělo. Nakonec byste se totiž chtě nechtě museli smířit s tím, že už nevíte ani to, kdo jste vy sami. 

4 komentáře:

 1. Kdysi jsem jaksi pozapomněla, kdo jsem, a tak jsem si to nakreslila.
  A pak bylo potřeba zapracovat na změně, najít svou vlastní osobnost, ze všech stran ji najít :-) A nenechat se nadále tzv. zadupávat do země.
  Klidný advent přeji :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to složitá cesta - ať už z hlediska toho vyznat se sám/a v sobě, určit si, kde je ta hranice (jestli vůbec nějaká je) a učinit kroky, které potřebujeme....
   I Tobě přeji krásný advent :))

   Vymazat
 2. Leri ma takový účes, že nikdy nezapomene, kým je.

  OdpovědětVymazat